Üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini hızla keşfetmek, geliştirmek ve topluma katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla kurulan BİLSEM’in 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı festivali düzenledi. Ordu Büyükşehir Belediyesi fuaye salonunda gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin yaptığı eserler sergilendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu’nda gerçekleştirilen yılsonu şenliklerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra Ordu Valisi Muammer Erol, Dr. Mehmet Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi öğretmen, öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Teknoloji Şenliği 1

“Bizim ümidimiz siz gençlersiniz”

Açılışta konuşan Hilmi Güler, “Büyükşehir Belediyesi olarak dün olduğu gibi bundan sonrada sizlere desteğimiz artarak devam edecek. İnsanlığın iki güçlü kanadı var. Biri bilim diğeri ise sanattır. Bunu da BİLSEM öğrencileri değerli öğretmenleri ile birlikte sergiliyorlar. İnşallah bu iki güçlü kanat ile başarılara daha güçlü ve daha yüksekten uçacağız. Bu sayede hem şehrimize hem ülkemize hem de insanlığa güzel hizmetler yapacağız.” dedi.

Teknoloji Şenliği 2

Başkan Güler, “BİLSEM’de önümüzdeki süreçte çok başarılı öğrenciler çıkacağından eminiz. Büyükşehir olarak bizler, yapacağınız deneylerde ve araştırmalarda her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki sizlerin aranızdan yeni yıldızlar çıkacak ve bu yıldızlar hepimizin göğsünü kabartacak. Bizim ümidimiz siz gençlersiniz. Sizlerin her daim yanında olduğunun altını bir kez daha çizmek istiyorum.” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından öğrenciler tarafından yapılan eserleri özel olarak inceleyen Hilmi Güler ve Vali Erol, yapılan eserlerle ilgili öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldılar.

Ordu’da Öğrencilerin Hazırladığı Tişört Tasarım Sergisi Açıldı Ordu’da Öğrencilerin Hazırladığı Tişört Tasarım Sergisi Açıldı

Editör: Merve Tepecik