Bu kapsamda Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ilin ana arterlerinde bulunan yol kenarlarında, parklar ve kaldırımlarda genel temizlik çalışmasına devam ediyor.

Gülyalı ilçesinden başlayan temizlik çalışmaları Ünye Akçay sınırına kadar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ilin ana arterlerinde bulunan yol kenarlarında, parklar ve kaldırımlarda yabani ot ve çim temizliği gerçekleştiriyor. Bunun haricinde duyarsız kişiler tarafından çevreye atılmış olan çöpler de ekipler tarafından toplanarak geri dönüşüme gönderiliyor.

Çalışmalar kapsamında özellikle Altınordu, Fatsa, Ünye ve Gülyalı ilçelerindeki ana yollarda genel temizlik yapılıyor. Otoyol kenarları başta olmak üzere yürüyüş yolları, bulvarlar, yeşil alanlar ve mesire alanlarında gerçekleştirilen çalışmalar ile yerlere atılan pet şişe ve yiyecek ambalajları gibi atıklar temizlenerek çevrenin kirlenmesinin önüne geçiliyor.

Atıklarını çöp kutularına dökmeyip yol kenarları, piknik alanları ve sahil kenarlarına atan kişilere tepki gösteren vatandaşlar ise atılan çöplerin oluşturduğu kötü görüntünün her geçen gün gelişen ve modern bir görünüm kazanan Ordu’ya yakışmadığının altını çiziyorlar. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir