Ordu Büyükşehir Belediyesi, Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler ilin ana arterlerinde bulunan yol kenarlarında, parklar ve kaldırımlarda genel temizlik çalışmasına devam ediyor.

Gülyalı ilçesinden başlayan temizlik çalışmaları Ünye Akçay sınırına kadar devam ediyor. Belirli periyotlarda yapılan çalışmalar ile şehre giriş yapan vatandaşlar temiz bir şehir ile karşılaşıyor. Çevreye atılmış olan çöpler de ekipler tarafından toplanarak geri dönüşüme gönderiliyor.

Çöpler Ordu’ya yakışmıyor

Ordu Temizlik 1

Çalışmalar kapsamında özellikle Altınordu, Fatsa, Ünye ve Gülyalı ilçelerindeki ana yollarda genel temizlik yapılıyor. Otoyol kenarları başta olmak üzere yürüyüş yolları, bulvarlar, yeşil alanlar ve mesire alanlarında gerçekleştirilen çalışmalar ile yerlere atılan pet şişe ve yiyecek ambalajları gibi atıklar temizlenerek çevrenin kirlenmesinin önüne geçiliyor.

Atıklarını çöp kutularına dökmeyip yol kenarları, piknik alanları ve sahil kenarlarına atan kişilere tepki gösteren vatandaşlar ise atılan çöplerin oluşturduğu kötü görüntünün her geçen gün gelişen ve modern bir görünüm kazanan Ordu’ya yakışmadığının altını çiziyorlar.

Altınordu'da Eski Çöp Konteynerleri Yeni Konteynerlerle Değiştiriliyor Altınordu'da Eski Çöp Konteynerleri Yeni Konteynerlerle Değiştiriliyor

Editör: Merve Tepecik