Türkiye ile Hollanda arasında 2024 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçı bu akşam 22:00'de oynanacak ve kritik maç Ordu’da Altınordu İlçesi  Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda dev ekranla sporseverlerle buluşacak. Daha önce Durugöl Tabiat Parkı'nda ve çeşitli açık alanlarda Ordu'da sporseverler Türkiye A Milli Takımın maçlarını dev ekrandan takip etmişti ancak Hollanda maçı için hava şartları ile dev ekran lokasyonu değişti.

Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye ilk maçını Gürcistan ile oynayan Türkiye, rakibini 3-1 yenerek turnuvaya galibiyetle başlamıştı. Türkiye, ikinci maçında Portekiz ile kritik bir maça çıkmış ve 3-0 kaybetmişti. Gruptaki son maçında Çekya'yı 2-1 yenen Türkiye, son 16 turu maçında da Avusturya karşısında 2-1 kazanarak Çeyrek Finale yükselmişti. Türkiye, Yarı Final öncesinde ise Hollanda ile eşleşti.

TRT 1'den ekranlara gelecek olan kritik karşılaşma için ise Ordu’da dev ekran kurulacak. Ordu’nun Altınordu İlçesi'ndeki  Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda dev ekran kurulacak. Ordu’daki sporseverler, Türkiye ile Hollanda maçının heyecanını fanzone duygusu ile  Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda yaşayacak Türkiye'nin dört bir yanında Türkiye ile Hollanda arasında oynanacak olan 2024 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçı için dev ekran kurulurken, Ordu'daki kötü hava şartları dev ekran için engel teşkil etmedi ve futbolseverler maçı Durugöl Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda dev ekrandan takip edebilecek.

Editör: Samet Karadağ