Ordu Üniversitesi doğal güzellikleri kumsal ve koyları kıyı şeridinden başlayan dağları, muhteşem bir doğa geleceği ve parlak bir şehir olan Doğu Karadeniz Bölgesi'nin aydınlık yüzüdür.

Ordu Üniversitesi Kuruluş Tarihi  

Kuruluşu, 17 Mart 2006 yılında olan gençliğin dinamizmi sloganıyla eğitim öğretim faaliyeti ile hayata geçmiştir. Ordu Üniversitesi, en genç olma özelliği ile akademik kadrosunu güçlendirmede önemli adımlar atmıştır. Amacı öğrencileriyle gelişmeyi amaçlayan bir kadroyla önemli başlangıçlar için çalışmaya devam etmektedir. Büyük bir kampüse sahip olan Ordu Üniversitesi, projeleri ile hedeflerini büyütmeye devam etmektedir.

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler Neler?

Birçok festivale ev sahipliği yapan yeşilin her tonunun sıcacık estiği denizin ve gökyüzünün mavisinin en güzelini görebileceğiniz bu muhteşem şehirde öğrenci olabilirsiniz. Yazın denize girmek kışın kayak yapmak ve teleferikle Boztepe’ye çıkıp eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Ordu’da Gece Hayatı ve Eğlence

Ordu Karadeniz Bölgesinin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir.  Kalabalık olmasına rağmen gece hayatı pek aktif sayılmaz. Sahil kenarında bulunan mekânlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Ordu’da Ne Yenir?

Ordu’nun en çok neyi meşhurdur diye sorulduğunda hiç şüphesiz akla gelen yöresel lezzetler vardır. Ordu mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan Ordu pidesi , sofralarımızın gözdesidir.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ordu Üniversitesi Altınordu ilçesine bağlı olan Cumhuriyet Yerleşkesinde bulunmaktadır. Buraya ulaşmak için şehrin meydan dolmuş hatlarına ulaşıp kampüse ulaşım sağlayabilirsiniz.

Son dakika! Ordu Üniversitesi yeni rektörü belli oldu Son dakika! Ordu Üniversitesi yeni rektörü belli oldu