Ordu ve tüm Türkiye'de son yıllarda popüler bir spor olan Wushu KungFu için Ordu'da seçmeler yapıldı. Geçtiğimiz gün başlayan ve Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yer alan Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda yüzlerde Wushu KungFu sporcusunun katılım gösterdiği seçmeler sona erdi. Düzenlenen Ordu Wushu İl Seçmeleri sonrasında yeni sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verdi.

Recep Kara Spor Salonu


Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Ordu İl Temsilciliğinin 2024 Yılı Faaliyeti Programında Yer alan Ordu Wushu il seçmeleri Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda tamamlandı. Minikler, Yıldızlar, Küçükler, Gençler, Büyükler ve Veteranlar kategorilerinde mücadele eden sporcular Türkiye şampiyonasına katılabilmek için mücadele verdiler. Dereceye giren sporculara madalyalarını Ordu ve Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Wushu İl temsilcisi Savaş Çakmak takdim etti. 

Ordu Wushu İl Seçmelerine sporcuların yanı sıra sporcuların aileleri de yoğun ilgi gösterdi. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise Türkiye şampiyonasında mücadele edecek sporculara başarılar diledi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ