Altınordu ilçesi Boztepe mevkiinde turizm amaçlı sportif faaliyetler kapsamında gerçekleştirilen yamaç paraşütüne ilişkin usul ve esasları belirleyen “Ordu ili Motorlu-Motorsuz Yamaç Paraşütü Uçuş Yönergesi” hazırlandı.

25 Haziran 2024 tarihinde Ordu Valisi Muammer Erol tarafından onaylanarak yürürlüğe giren, Altınordu ilçesi Boztepe mevkiinde yamaç paraşütü parkuru olarak belirlenen alanda yapılan motorlu-motorsuz yelken kanat, yamaç paraşütü uçuş faaliyetlerinin güvenli bir şekilde yürütülmesine ilişkin ulus ve esasların belirlendiği yönergede, parkurda yapılan uçuş faaliyetlerinin standartları ve uçuş prensipleri yer alıyor.

Kaymakamlık koordine edecek

Yönerge kapsamında yapılacak olan yamaç paraşütü faaliyetlerinin koordinasyonu ve denetimleri Altınordu Kaymakamlığı İlçe Sportif Turizm Kurulu tarafından yürütülecek. Yamaç paraşütü faaliyetinde bulunmak isteyen seyahat acenteleri, uçuş taleplerini Altınordu Kaymakamlığına yapabilecek.

Uçuşların belirlenen standart ve prensiplere uygun olarak güvenli bir şekilde yapılması amacıyla yayımlanan yönergeye ise Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü resmi internet sayfasından ulaşılabilecek.

Ünyeliler Deniz Şenliğinde Buluşuyor Ünyeliler Deniz Şenliğinde Buluşuyor

Editör: Merve Tepecik