Hristiyanlık tarihinin en eski ve en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramı, Ordu'da yaşayan Hristiyan vatandaşlar tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda da geniş bir katılımla kutlandı.

Paskalya

Tören, Protestan Kiliseler Vakfı Başkanı Pastör Orhan Pıçaklar'ın incilden alıntılar yaparak günün anlam ve önemine ilişkin bilgiler vermesiyle başladı. Programda dualar edildi ve İsa Mesih'in dünyaya gelip çarmıha gerilmesi ile ilgili bölümler okundu.

Paskalya 1Protestan Kiliseler Vakfı Başkanı Pastör Orhan Pıçaklar törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ordu çok güzel şehir, Şehrimizde çok sayıda Hristiyan yabancı insanlar yaşamakta onlarla birlikte bu bayramımızı kutladık, İbadet için kullandığımız yer küçük ama 80 kişiden fazla insan bu 20-30 kişilik yerde ibadet ettik ama yinede mutluyuz bu güzel şehirde, tüm inançlara eşit yaklaşan ülkemizin güvencesi altında İsa Mesih’in uğrumuza çarmıha gerilmesi ve dirilmesini kutlayabildik, özellikle dualarımızda ülkemizde bugün yapılacak seçimlerin huzur içinde geçmesini, güvenlik güçlerimize Tanrı’nın güç vermesi ve İncil’in 2 defa emir yaptığı gibi yöneticilerimiz için dua yaptık, bu Paskalya bizim için çok önemlidir, bizim inancımıza göre İsa Mesih henüz çarmıha gerilmezden günler, haftalar önce çarmıha gerileceğini söylemiştir, Tanrı’nın onu cezalandırdığı için değil Tanrı’nın biz insanları sevdiği için bizim çekmemiz gereken cezayı kendi üzerine almıştır, ve onun dirilişi bizim için bayramdır, Tanrı’nın tüm dünya’ya huzur, esenlik, bereket vermesini diliyoruz," ifadelerini kullandı. ÖZEL HABER/ATAKAN ÖZTÜRK

Editör: Atakan Öztürk