Ordu turizmine yeni soluk kazandırması beklenen ve Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa hizmet vermeye başlayan butik şarap evinin işletmeciliği yapan Hasan Gül, Ordu’yu butik şarap konsepti ile tanıştırma hikayesi’ni anlattı.

Yeşil sahalardan mekan işletmeciliğine evrilen hikayesini anlatan Hasan Gül,” Orduluyum eski futbolcuyum. 1987 yıllarında Orduspor’da  oynadım. Ordu’ya şarap evi açmak gibi hayallerimiz vardı. 2019 Yılında Marmaris Selimiye’de bir şarap evi açtık. Ürünlerimiz özel ve kaliteli olsun piyasadaki mevcut ürünlerle örtüşmeyen butik bir şarap olsun diye amaçladık. Bu hikaye ile yola çıktık ve Lucien Arkas firması ile  karşılaştık. Bu firmayla iki yıl çalıştık yoğun ilgi gören bir üründü. Daha sonra pandemi sürecinden dolayı Ordu’ya dönmek zorunda kaldık” dedi.

“Ordu’da bir ilke imza attılar “

 Ordu’ya yeni bir sektör kazandıran daha önce Marmaris Selimiye’de şarap evinin işletmeciliğini yapan Hasan Gül,” Karadeniz bölgesinde butik şarapla ilgili bir yer olmadığını gördük. Mevcut fabrikasyon firmalarının arasında butik şarapla ilgili bir yer alabilir miyiz diye planladık. Lucien Arkas firmasıyla görüştük ve çalışmalara başladık. Bölgede hiç ismi duyulmayan butik şarapçılıkta ilk adımı atmış olduk. Yoğun bir ilgi gördük, Ordululara teşekkür ediyorum. İlk önce Ordu merkezde kendimizi konuşlandırdık. Ürünlerimizi otellere vermeye başladık. Bunun bir sonraki adımı ilçeler olacak. Ordu, Perşembe, Fatsa ,Ünye ve Giresun olmak üzere çalışma planımızı bu şekilde planladık. Umarım her şey güzel olacak” diye konuştu. HABER: Zeynep Telci/ Samet Karadağ