Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı biterken öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta ile okula veda etmesi; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarına teşvik etmek amacıyla Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu takvim doğrultusunda "Yıl Sonu Faaliyet Haftası", ilimizde çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

Bakanlığın tarafından dört günlük örnek planı hazırlanan proje içeriğindeki faaliyetler, ülkemiz ve ilimiz genelindeki tüm okullarımızda, belirlenen takvim doğrultusunda uygulandı. Proje kapsamında Pazartesi günü Bilgi Yarışması, Takas Saati, Yıl Sonu Kermesi, Yetenek Paylaşım Saati, Görsel Sanat, Bilim ve Spor Saati; Salı günü Dilimizin Zenginlikleri: Hitabet Oyunları, Bir Derdim Var Saati, Tecrübe Paylaşımı ve Söyleşileri, Komedi Saati; Çarşamba günü Dilimizin Zenginlikleri: Kelime Oyunları, Oyun Saati, Yıl Sonu Gösterileri, Perşembe günü ise Gezi ve Piknik etkinlikleri ile Yıl Sonu Faaliyet Haftası tamamlandı.

Yıl Sonu Faaliyet Haftası kapsamında okullarımızı ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Yıl Sonu Faaliyet Haftası, ilimizde tüm okullarımızda, çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Okullarımız, Bakanlığımız tarafından yürütülen Dilimizin Zenginlikleri Projesi gibi eğitim ve öğretim yılı boyunca faaliyet gösterilen çalışmaların ve öğrenci kulüp faaliyetlerinin final programlarını da bu hafta gerçekleştirdiler. Bilgi yarışmalarından komedi saatine, hitabet oyunlarından kermeslere, yetenek paylaşım saatlerinden gezi ve piknikler olmak üzere birçok etkinliğe yer verilerek öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmesini sağladık. Yapılan etkinliklerle öğrencilerimiz eğlenerek yeteneklerini geliştirme ve sergileme fırsatı buldu. Öğrencilerimizin okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri sağladık. Yıl Sonu Faaliyet Haftası'nda yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de süreci yakından takip ederek düzenlenen etkinliklere katılım sağladılar. Dolu dolu geçen bu güzel hafta için Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'e teşekkür ediyor; öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum." dedi.

Fatsa Belediyespor'da Tayfun Tatlı Alkış Aldı Fatsa Belediyespor'da Tayfun Tatlı Alkış Aldı

Editör: Zeynep Telci