Şampiyonanın açılış programına Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Milletvekilleri Naci Şanlıtürk, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Kurum Müdürleri, antrenörler, sporcular, hakemler ve çok sayıda seyirci katılım sağladı. 

Türkiye Judo Federasyonu ve Ordu Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, 69 ilden 562 Kız, 567 Erkek toplam 1129 sporcu ve 210 antrenör mücadele ediyor.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “ Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkanlarım, Sayın İl Müdürlerim, İlimizin güzide protokolü; İlimize 69 ilden antrenörlerimiz, hakemlerimiz, idarecilerimiz ve geleceğimizin teminatı kıymetli sporcularımız hepiniz Karadeniz’in İncisi, yeşil ve mavinin buluştuğu Ordu’ya hoş geldiniz.
Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız Sayın Sezer Huysuz, Ordumuzun gururu yıllarca İlimizin, Türkiye’mizin Milli Forması ile beraber Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında başarılı olan ve bugünde Türkiye’yi Uluslararası arenada federasyon başkanı olarak en iyi şekilde temsil eden hemşerimiz, kıymetlimiz Ordumuza 1600 misafir ile birlikte geldi. Kendisini şükranla alkışlıyoruz.
İnşallah temelden altyapıdan başlattığı spor seferberliği, yine ilimizde de Erken Yaşta Judoyla Spora Başla projesi kapsamında yüzlerce judokamız mindere çıkıyor. Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Başarısı hayali ile çalışıyor. Bu çalışmalarında hemşerimiz gururumuz sezer başkanımıza başarılar diliyoruz. İlimizdeki spor faaliyetlerine destekleri için başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a,  Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yine bugün açılışta bizleri yalnız bırakmayan sporun ve sporcunun destekçisi Ordu Valimiz Sayın Muammer Erol’a, Ordu Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan’a, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’ye, İl Müdürlerimize ve katılım gösteren herkese bu minderde başarılar diliyorum. Başarılarının katlanarak Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında taçlanmasını nasip etmesini diliyorum.”dedi.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz,”Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Belediye Başkan Vekilim, Sayın İlçe Belediye Başkanım, Sayın Kurum Müdürlerim, Değerli Kurum Müdürlerimiz, değerli protokol, bizim için çok kıymetli olan 69 ilden gelen bin yüz kırk sekiz ilimize gelmesiyle başlayan Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasına hepiniz hoş geldiniz. İlimizde 3 gün boyunca güzel bir atmosferde 2032,2036 Olimpiyatları için hazırlanan jenerasyonu görmektesiniz. Devletimizin tüm imkânları ile sporun ve sporcunun her zaman gençlerin yanında olan öncelikle Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gençlik Spor Bakanımız, Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, siyasi ve kurumsal kimliklerindeki kişilerin, gençliğe vermiş olduğu önem ve gençliğin gerçekten geleceğimiz olduğunu hatırlamaları önem arz etmektedir. Bu gördüğümüz pırıl pırıl gençlerimiz 3 gün boyunca gelecekte ülkemizi Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonalarında olmak üzere uluslararası arenalarda ülkemizi temsil ederek İstiklal Marşımızı haykıracak ve Türk Bayrağını göndere çekecek nesli inşa etmekteyiz. Ordumuzun ve Ülkemizin önemli isimleri bugün aramızda, Kadınlarda İlk Olimpiyat Madalyası kazanan Hülya Şenyurt, Avrupa ve Dünya’da madalya kazanmış Neşe Şensoy Yıldız yanımızda. Bu isimler Hem Türk Kadınının, Türk Gençliğinin ve Türk Sporunun gururu, Türk Judosunun hizmetkârları büyüklerimiz. Siz değerli sporcularımızda ülkemizi temsil etmeye gayret gösterin. Bu güzel imkânları iyi değerlendirin. Devletimizin size vermiş olduğu bu güzel imkanları en iyi şekilde değerlendirin. Ülkemizin Bayrağını ve İstiklal Marşını Tüm Dünya’ya duyuralım.”dedi.


Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgelerini Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Milletvekilleri Naci Şanlıtürk, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç takdim etti.