2023 yılında “Triatlon Türkiye Kupası” ve “Okul Sporları Türkiye Şampiyonası”na ev sahipliği yaparak hem yetkililerden hem de katılımcılardan tam not alan Ordu, yeni bir triatlon heyecanı yaşayacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu iş birliğinde 10-12 Haziran 2023 tarihleri arasında Ordu'da triatlon yarışları dördüncü kez kez Ordu'da düzenlenmişti. 29-30 Haziran 2024 tarihleri arasında ise Ordu'da beşinci kez düzenlenecek olan triatlon yarışlarının bir parçası olan  2024 Ordu Triatlon Türkiye Kupası Altınordu Bahçelievler / Akyazı sahilinde yapılacak.

Triatlon-3


Türkiye genelinde her yaş grubundan 20 ilden 400 triatletin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışta sporcular yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarından ardı ardına geçerek ter dökecek. Üç branşın bir arada yapılarak güç, koordinasyon ve zekanın aynı anda kullanılacağı “2024 Ordu Triatlon Türkiye Kupası” Elit – Erkekler, Elit – Kadınlar, Genç – Erkekler, Genç – Kadınlar, Yıldız – Erkekler, Yıldız – Kadınlar, M3 – Erkekler, M3 – Kadınlar, Paratriatlon Erkekler, Paratriatlon Kadınlar, Yaş Grubu Erkekler ve Yaş Grubu Kadınlar kategorilerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Triatlon Federasyonu'nun organizasyonuyla düzenlenen Ordu Triatlonu Karışık Bayrak yarışları, 29 Haziran 2024 Cumartesi günü Ordu'da yapılacak. 250 metrelik yüzme, 5 kilometrelik bisiklet ve 1.5 kilometrelik koşu etaplarından oluşan yarışa başvurular 27 Haziran 2024 saat 13.30'da sona erecek.

Editör: Samet Karadağ