2023-2024 sezonunda Ordu'da son maçta Ordu 2.Amatör Lig Play-Off Finali'nde Fidangörspor ile Dolunayspor karşı karşıya geldi. Bu sezon final maçlarını tarafsız sahada oynatmamakta direten Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Galataspor ile Kumruspor maçından sonra yaşananlara rağmen Fidangörspor ile Dolunayspor maçını Altınordu İlçesi'nde oynattı ve maç sonu yaşananlara adeta davetiye çıkarttı. Hafta başından bu yana maçta yaşanacaklarla ilgili bir çok spekülasyon konuşulurken maç sonunda ise yaşananlar bu konuşulanları doğrular nitelikte oldu.

ULAŞ TEPE GELDİ, OLAYLARIN ORTASINDA KALDI

Dolunayspor ile Fidangörspor arasında Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanan maçta saha içerisinde oynanan futbol adeta sezon finaline yakıştı ancak maçta yaşananlar futbolun dışına çıktı. Maç içinde saha kenarında soyunma odalarının önünde yaşanan kavga esnasında tam kavga başlamadan önce maçı takip etmeye gelen Altınordu İlçe Belediye Başkanı Ulaş Tepe, olayların ortasında kaldı ve hemen olay yerinden ayrılarak maçı izlemeden tesislerden ayrıldı.

DOLUNAYSPOR SOYUNMA ODASINA GİTTİ, FİDANGÖRSPOR SEVİNCİNİ YARIDA KESTİ

Maç içinde zaman zaman tribünlerde yaşanan gerginlikler saha içerisinde futbolculara da yansımış ve futbolcular çokça kart görmüştü. Maçın bitmesinin ardından ise bir anda Fidangörspor ile Dolunayspor futbolcuları arasındaki kavga büyüdü. Bir anda bazı taraftarlar da sahaya indi ve kavgaya karıştı. Özellikle Dolunayspor cephesinde alınan darbelerden ötürü kanaması olan futbolcular olurken, Dolunayspor'un soyunma odasına gitmesi ile olaylar bitmedi. Saha içerisinde kalan Fidangörspor futbolcuları 1.Amatör Lig'e yükselme sevinçlerini yarıda keserek soyunma odası tarafında bulunan Dolunayspor futbolcularına hamle yaptı. Emniyet güçleri futbolcuları engellemeye çalışsa da bu süreç oldukça uzadı ve en sonunda biber gazı ile olaylar engellendi.

SEZON FİNALİ EMNİYETTE BİTTİ

Dolunayspor'da bazı futbolcuların aldıkları darbelerden dolayı vücutlarında yaralanmalar olduğu görülürken, darbe alan isimlerin şikayetçi olmak için emniyete gittiği öğrenildi. Fidangörspor cephesinde ise bazı futbolcular biber gazından etkilendi.
 

Editör: Samet Karadağ