Ordu’da il genelindeki 6 Şubat tarihinde tüm toplu taşıma ücretlerine zam geldi. Ordu'da dolmuş fiyatlarına yapılan zam, vatandaşları şaşırttı. Artan maliyetler ve diğer faktörler göz önünde bulundurularak yapılan güncellemeyle birlikte Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde şehir içi dolmuş fiyatlarına zam geldi. Bu zam, son yıllarda yapılan en yüksek zam olarak dikkat çekiyor.

Ordum kartı ya da kredi kartı olmayan vatandaşlar için paralı biniş ise 18 liradan 21 liraya yükseltildi. Taksi ücretlerinde de indi- bindi ücreti 81 liraya çıktı. Öte yandan ilçeler arası ulaşıma da zam geldi.

M A N Ş E T E K M E KEkmek fiyatı yüzde 25 zamlandı

Ordu’da Temmuz ayında zamlanan 220 gram ekmek 7,5 TL’den satılırken, yeni yılla birlikte yine ekmek fiyatı zamlanmış ve 250 gram ekmek 10 liradan satılmaya başlanmıştı.

M A N Ş E T S İ M İ T

Simit Fiyatı 12.5 Lira

Ordu'da simit fiyatı 12.5 liraya yükseldi. Böylelikle simit fiyatı yüzde 25 zamlanmış oldu. Ordu'da 100 gramlık simit ve poğaça 2.5 TL'lik zam ile 12.5 liradan satılıyor.

M A N Ş E T B E R B E R

Berber Fiyatları da Arttı

Ordu’da son olarak altı ay önce değişen berber tarifeleri yeni yılla birlikte yeniden düzenlendi. Yeni tarifeye göre Ordu’da bundan önce 75 TL olan saç kesme ücreti 125 TL oldu. Sakal kesme ücreti de 40 TL’den 70 TL’ye çıktı. Saç kesme-yıkama ise 150 TL oldu.

M A N Ş E T K O N U T

Kira Fiyatları Fırlıyor

Ordu genelinde satılık ve kiralık konut fiyatları artmaya devam ederken Altınordu ilçesinde konut satış metrekare fiyatı en çok artan ilçe olarak kayıtlara geçti.

Konut satış metrekare 1 yılda yüzde 120, 2 yılda yüzde 470 oranında artış kaydedilen Cumhuriyet Mahallesi’nde 3 yılda yüzde 727 ve 4 yılda yüzde 1081 oranında artış kaydedildi. Konutların ortalama 11 bin TL’den kiralanmaya başlandığı mahallede ise 1 yılda yüzde 248, 2 yılda yüzde 635 oranında artış kaydedildi. 3 yılda yüzde 851 ve 4 yılda yüzde 1124 oranında artışın kaydedildiği mahallede artışlar artmaya devam ediyor.

M A N Ş E T A K A R Y A I TAkaryakıta Zam Devam Ediyor

Akaryakıta zam yağmuru durmuyor. Son olarak 1 lira 38 kuruş zamlanan motorine, 13 Şubat Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere 2 lira 56 kuruşluk zam daha geldi. 

Ünye'de dolmuşa ücretlerine zam Ünye'de dolmuşa ücretlerine zam

Editör: Atakan Öztürk