Ordu'da Orduspor maçları dşında 52 Orduspor Futbol Kulübü tribünlerinde görmeye alışık olduğumuz Bozukkale Taraftar Grubu ile yine Orduspor maçları dışında Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerinde görmeye alışkın olduğumuz Fidangör Taraftar Grubu bu sezon futbol takımı kurarak yeşil sahalara inmişti. Bozukkale Taraftar Grubu ligde Akyazı Gençlikspor ismiyle mücadele etmeye devam ederken isim değişikliği konusunda henüz istediği yapamamıştı ancak sıfırdan takım kuran Fidangör Taraftar Grubu, Fidangörspor adıyla mücadele etmeye başlamıştı.

İki takım Ordu 2.Amatör Lig'de mücadele ederken sezonun ilk yarısında iki takım arasında oynanan ve tarihe geçen karşılaşmada yaşanan olaylar maçın önüne geçmişti. Akyazı Gençlikspor ile Fidangörspor arasındaki mücadelenin ikinci perdesi ise Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynandı. İki takım arasında oynanan maçta ilk yarı sakin bir oyun oynanırken, maçın ikinci yarısında ise Akyazı Gençlikspor'un ikinci golü sonrasında gerginlik üst seviyeye çıktı. Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Saha'da oynanan maçta önce tribünler bir anda karışırken daha sonrasında ise yedek kulübelerindeki gerginlik sonrasında maç yaklaşık beş dakika durmak zorunda kaldı.

Saha içerisinde yaşanan olayların ardından karşılaşmanın hakemi Akyazı Gençlikspor teknik sorumlusu Onur Bağanoğlu'nu oyundan atarken bu süreçte Bağanoğlu da uzun süre itiraz etti. Yaşanan olayların ardından karşılaşma kaldığı yerden devam ederken bu süreçte zaman zaman ufak gerginlikler de yaşandı ancak olaylar maç sonuna yansımadı. Mücadeleyi ise Akyazı Gençlikspor 2-0 kazandı.