23-26 Nisan'da gerçekleştirilen Wushu Kungfu Dünya Kupası'nda Türk Milli sporcularının başarıları beklenirken, Ordulu sporseverlerin gözü ise Berna Tut'a çevrildi. Ordu'nun ferdi anlamda en çok şampiyonluk yaşayan ve madalya alan sporcularından birisi olan Berna Tut, geçtiğimiz yaz ayında yine Çin'de 31. FISU Dünya Üniversite Yaz Oyunları gümüş madalya alarak Türkiye'ye dönmüştü. Berna Tut, Wushu Kungfu Dünya Kupası'da bu kez 56 kg'da finale adını yazdırdı.

Henüz 24 yaşında olmasına rağmen Türkiye, Avrupa ve Dünya'da Wushu Kung-Fu branşında şampiyonluklar ve dereceler elde eden Berna Tut, son olarak 2024 Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası için gittiği Yalova'da da altın madalya almıştı. Son dönemlerle üst üste madalyalar alan Berna Tut, Çin'de Wushu Kungfu Dünya Kupası'nda da madalyayı garantiledi. Berna Tut'un altın madalya almak için final maçında Nepal'li rakibini yenmesi gerekecek.

Wushu Kungfu Dünya Kupası 56 kg'da yarı finalde HongKong'lu rakibini geçen ve finale yükselme sevinci yaşayan Berna Tut, finalde Nepal'li rakibi ile karşılaşacak.