Geçtiğimiz yıllarda THY yaz döneminde Almanya'nın Münih, Dusseldorf, Hamburg ve Frankfurt kentlerine sefer düzenlenirken bu yıl süpriz bir gelişme yaşaanarak sadece Almanya'nın Münih kentine sefer düzenlenecek.

Bu gelişme sonrasında Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Almanya'nın en büyük kenti olan Frankfurt'a sefer düzenlenmesi için uzun zamandır çalışma yürütülüyor. Almanya'nın en büyük ticarî havalimanı aynı zamanda Avrupa'nın ve Almanya'nın en önemli aktarma merkezleri arasında yer aldığı için önem arz ediyor.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Almanya'nın Frankfurt kentine direkt uçuş başlatılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ordu Valiliği'nin daveti üzerine, Ordu ve Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerinin eşgüdümünde Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, THY Frankfurt Müdürü H. Serkan Binyar ve Frankfurt Başkonsolosluğu Kültür ve Turizm Ataşesi Ahmet Alemdar'dan oluşan bir heyet geçtiğimiz günlerde Ordu ve Giresun'da çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Ordu ve Giresun'un Almanya'nın Hessen eyaletinde tanıtılması çalışmalarıyla tanınan Eğitimci Mehmet Şaşmaz da yer aldı.

Ordu-Giresun Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Yüzde 33 Arttı! Türkiye'nin En Yoğun Havalimanları (2024) Ordu-Giresun Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Yüzde 33 Arttı! Türkiye'nin En Yoğun Havalimanları (2024)

Editör: Atakan Öztürk