Ordu'da son dönemlerde katıldığı Kick Boks organizasyonlarından madalya ile dönen Yaşar Efe Akçay'ın başarısı sınırları aştı. Başarılı sporcu Milli Takım kafilesinden davet alırken 30 Mayıs-2 Haziran 2024 tarihlerinde Karadağ’da düzenlenen Kick Boks Balkan Şampiyonası'na gitmişti. Ordu Büyükşehir Belediye sporcusu olan Yaşar Efe Akçay, Karadağ'da altın aldı.

Rakiplerini tek tek geçerek Karadağ’da düzenlenen Kick Boks Balkan Şampiyonası’nda finale yükselen Ordulu Yaşar Efe Akçay, finalde Makedon rakibi İbraimov Djan'ı yendi ve 2024 yılı Kick Boks Balkan Şampiyonası'nda altın madalya alarak İstiklal Marşı'nı okutma gururu yaşattı. Balkan Şampiyonu olan Ordulu Yaşar Efe Akçay altın madalya aldı.

Geçen sene de birçok turnuvada yer alan Yaşar Efe Akçay Türkiye Kick Boks Federasyonunca İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Turkish Open WAKO Dünya Kupası ve Şanlıurfa'da düzenlenen Türkiye Kick Boks Turnuvası'nda Büyük Erkekler 63 kg Light Contact kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya almıştı.

Editör: Samet Karadağ