31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Ordu'dan 8 aday, İstanbul, Ankara, Düzce, Muğla ve Balıkesir gibi farklı şehirlerde belediye başkanlığı için yarışacak.

31 Mart 2024'te yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Türkiye'nin dört bir yanında Ordulu adaylar da yarışacak. İstanbul'da 5, Ankara, Düzce ve Muğla'da 1'er Ordu'lu aday seçmenlerin karşısına çıkacak.

Türkiye genelinde yerel yönetimler için yapılacak olan seçimlere sadece iki hafta kala, Ordulu adaylar da dahil olmak üzere tüm belediye başkan adayları, saha çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ordu kökenli adaylar, özellikle İstanbul’da dikkat çekiyor. İstanbul, en fazla Ordulu adayın yarıştığı şehir olarak öne çıkıyor.

Belediye başkanlığı yarışında Ordulu adaylar şu şekilde sıralanıyor:

Deniz KökenDeniz Köken: 1964 yılında Ordu'da doğan Köken, 2014'ten beri Eyüpsultan Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. 2024 seçimlerinde de yeniden AK Parti'den aday olan Köken, rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

Ali TombaşAli Tombaş: 1973 yılında Ordu'da doğan Tombaş, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı olarak görev yapıyordu. 2024 seçimlerinde Sultanbeyli Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Tombaş, seçmenlerden destek bekliyor.

Oktay Aksu..

Oktay Aksu: 1966 yılında Ordu'da doğan Aksu, veteriner hekim olarak çalıştıktan sonra siyasete atıldı. CHP Sarıyer Belediye Başkan adayı olan Aksu, ilçeye yeni bir vizyon kazandırmak için mücadele ediyor.

Onur SoytürkOnur Soytürk: 1980 yılında Samsun'da doğan Soytürk, Ordu kökenli bir aileden geliyor. İBB İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Soytürk, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan adayı olarak seçmenlerle buluşuyor.

Demet Alkan TekdemirDemet Alkan Tekdemir: 1977 yılında Ordu'da doğan Tekdemir, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu. İYİ Parti Şile Belediye Başkan adayı olan Tekdemir, ilçede değişim için aday olduğunu söylüyor.

Altınordu'da Rakip Adaylar Dostluk Mesajı Verdi Altınordu'da Rakip Adaylar Dostluk Mesajı Verdi

Editör: Atakan Öztürk