Türkiye Atıcılık Federasyonunun açıklamasına göre, İspanya'nın Granada kentinde düzenlenen organizasyonda erkekler 10 metre havalı tabanca (P1) SH1 müsabakaları yapıldı. İspanya'da Granada kentinde düzenlenen organizasyonda Türkiye Milli Takımı adeta tarih yazdı. Para Atıcılık Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası'nda Ayşegül Pehlivanlar ve Cevat Karagöl'den oluşan 10m Havalı Tabanca Karışık Milli Takımımız altın madalya kazanırken 10m Havalı Tabanca Erkek Milli Takımımız da altın madalyanın sahibi oldu


Avrupa Havalı Silahlar Para Atıcılık Şampiyonası'nda mücadele eden Muharrem Korhan Yamaç, Murat Oğuz ve Cevat Karagöl, erkekler 10 metre havalı tabanca (P1) SH1 kategorisinde takım halinde altın madalya kazandı. Elemelerde Muharrem Korhan 571 puanla ilk, Murat da 568 puanla ikinci sırayı alarak finale yükseldi. Korhan Yamaç, Murat Oğuz ve Cevat Karagöl’den oluşan  para atıcılık milli takımı P1 10 m Havalı Tabanca Erkekler Bireysel skorlar toplamında 1688 puanla takım olarak altın madalya aldı.

Para Atıcılık Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşegül Pehlivanlar ve Cevat Karagöl’den oluşan 10 metre Havalı Tabanca karışık Milli Takımı da büyük sevinç yaşadı.

Editör: Samet Karadağ