2023-2024 sezonunda Fatsa Belediyespor ile Kuşadasıspor arasında Fatsa İlçe Stadyumu'nda oynanan maç son dönemlerde Fatsa'daki futbolseverlerin izlediği en ilginç maçlardan bir tanesi oldu. Fatsa Belediyespor 5.dakikada 1-0 geriye düşerken 40.dakikada 10 kişi kaldı ve ilk yarı bitmeden penaltı kazanan Kuşadasıspor'un penaltıyı kaçırması sonrasında ikinci yarıya umutlu giren Fatsa Belediyespor maçı 10 kişi ile 2-1 kazandı.

Fatsa Belediyespor'un sahada 10 kişi olduğu ikinci yarıda 81.dakikada yaşananlar ise maçtaki ilginç anektodlardan birisi olarak kayıtlara geçti. Sakatlık geçiren Fatsa Belediyespor'un futbolcusu Tayfun Tatlı için sahaya sedye girerken, sedyecilerden birisinin oruç tuttuğunu öğrenen Kuşadasıspor'un Ordulu futbolcusu Atakan Aybastı sedyeye yardım etti ve saha kenarına kadar taşıdı.

Atakan Aybastı'nın sedyenin bir tarafından tutarak saha kenarına taşıması taraftarlardan da alkış alırken aynı zamanda ilginç anlar kayıtlara geçti ve futbolda çok fazla görülmeyen bir anı olarak kaldı.

Editör: Samet Karadağ