Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig'de sezonun ilk yarısında tecrübeli futbolculardan kurulu bir kadrosu olan Perşembespor'da yaşayanan maddi sorunlardan dolayı birçok futbolcu takımdan ayrılırken bu süreçte ise devre arasında takım dağılmıştı. Perşembespor, sezonun devre arasında takımı yeniden kurarken Ordu futbolunda bir dönem yeteneği ile futbolseverleri heyecanlandıran bir isim olan Efe Kağan Kayahan'ı kadrosuna kattı.

Kağan Kayahan


Ordu futbolunun son dönemde dikkat çeken genç oyuncularından birisi olanve son üç sezonda hem 3.Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda 40 maça çıkan Efe Kağan Kayahan, bir süre takımsız kalmıştı. Sezon başında takımsız kalan Efe Kağan Kayahan, devre arası transfer sürecinde ise Ordu'yu Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Perşembespor'a transfer oldu. Efe Kağan Kayahan'ın Perşembespor ile lisansı çıkarken bu sezonun geri kalanında ise yeniden yeşil sahalara dönecek.


Orduspor altyapısından yetişerek U19 takımında şampiyonluk yaşayan Efe Kağan Kayahan, Orduspor formayla Bölgesel Amatör Lig’de maça çıkmış ve Erzurumspor Futbol Kulübü altyapısına transfer olmuştu. Daha sonra Ordu Gücü Futbol Kulübü’ne transfer olarak yine BAL’da oynayan Kayahan, 2020-2021 yılında ise 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde profesyonel sözleşme imzalamıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü forması ile ligde 29 ve kupada 7 maça çıkan 2001 doğumlu kanat oyuncusu geçen sezon kiralık olarak ise 3.Lig’de Siirt İl Özel İdarespor formasını 4 maçta giymişti.

Editör: Samet Karadağ