Gümüşhane Süper Amatör Lig'de takımların Bölgesel Amatör Lige yükselme heyecanında mutlu sona ulaşan taraf Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü oldu. Bu sezon birçok maçta rakipleri karşısında rahat galip gelen ve son süreçte de hata yapmayarak şampiyonluk ipini göğüsleyen Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü, Ordu'yu da sevince boğdu. Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü'nde bu sezon özellikle takımın sağ kanadında önlü arkalı oynayan Ordulu futbolcular Furkan Şendere ve Mücahid Bayramiç şampiyon oldu. İki Ordulu futbolcu gösterdikleri performans ile de kısa sürede taraftarların gözbebeği haline geldi.

Futbol kariyerine 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde başlayan ve altyapıda forma giyen Furkan Şendere, özellikle Akademi Ligi U19'de 52 Orduspor Futbol Kulübü formasıyla 13 maçta 6 gollük performansı ile geleceği adına umut vermişti. Geçen sezon kariyerinde Bölgesel Amatör Lig heyecanı yaşayan 2002 doğumlu Furkan Şendere Ulubey Belediyespor forması ile BAL'da 21 maça çıkmıştı. Şendere, bu sezon başında transfer olduğu  Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü formasıyla çıktığı 15 maçta ise 14 gol ve 10 asistlik performans sergileyerek takımın hücum yüküne yön verdi.

Futbola Esnafspor'da başlayan ve Ordu'da başka bir takımda forma giymeyen Mücahit Bayramiç, Ordu Futbolu'nun yetenekli sağ beklerinden birisi olurken geçen sezonu da Esnafspor'da tamamlamıştı. Yeni sezon öncesinde Orduspor ile de antrenmanlara çıkan Mücahit Bayramiç, Gümüşhane'de üniversite kazanınca Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü'ne transfer olmuştu. İki sezon önce Esnafspor'un Play-Off oynamasında büyük katkısı olan 2003 doğumlu Mücahit Bayramiç bu sezon ise Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü'nün şampiyonluğunda 1 gol ve 7 asist ile katkı sağladı.