12 Erkek ve 12 Kadın boksör ile Karadağ'a U22 Avrupa Boks Şampiyonası'na giden Türkiye Boks Milli Takımı'nda gözler Pazar gününe çevrildi. Ordulu sporseverlerin de yakından takip ettiği U22 Avrupa Boks Şampiyonası'nda ringe çıkan Ordulu boksör Gamze Soğuksu, finale yükseldi. U22 Türkiye Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalyayı alan Gamze Soğuksu, U22 Avrupa Boks Şampiyonası'nda da altın madalya hedefliyor.


Karadağ'da devam eden U22 Erkekler ve Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda çeyrek final etabı tamamlandı. Türk Milli Takımı, 12 Erkek ve 12 Kadın olmak üzere toplamda 24 sıklette katılım sağladı. Bugün yarı final mücadelelerin oynanacağı şampiyonada Türk Milli Takımımız 7 Kadın ve 5 Erkek olmak üzere toplamda 12 sıklette yarı final mücadelesine çıkacak. 

Kadınlarda 52 kg'da ringe çıkan  Gamze Soğuksu Çeyrek Finalde Polonya Nikola Prymaczenko, Yarı Finalde ise Yunanistan Antonia Filippa Giannakoulou geçerek finale yükseldi. Gamze Soğuksu rakiplerini tek tek geçerken Pazar günü final maçına çıkacak.

SAMET KARADAĞ