Ordu'nun ferdi sporcular kategorisinde en başarılı sporcularından birisi olan ve üst üste şampiyonluklar yaşayarak madalyalar kazanmaya devam eden Gamze Soğuksu, 7-13 Ocak 2024 tarihleri arasında Kocaeli'nin Darıca İlçesi'nde gerçekleştirilen Büyük Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda ringe çıktı. Kendi kategorisinde rakiplerini bir bir geçen Gamze Soğuksu, sürprize izin vermedi ve Kocaeli'de birincilik merdivenlerine tırmandı.

Gamze Soğuksu

Milli sporcu Gamze Soğuksu, 2024 yılı içerisinde katıldığı ilk turnuvada Kocaeli'ye U22 Avrupa Şampiyonu apoleti ile giderken, Kocaeli'de de başarılı bir sonuç aldı. 52 kiloda mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor ve Trabzon TOHM Olimpik Kadro Boks Sporcusu Gamze Soğuksu,  altın madalya kazandı. Gamze Soğuksu, altın madalyayı antrenörü Muhammet Çat ve İbrahim Gündoğdu ile birlikte kutladı.

U22 Erkekler ve Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda Kasım ayında Karadağ'da ringe çıkan finalde Rus rakibi ile şampiyonluk mücadelesi veren Ordulu Gamze Soğuksu, rakibini yenerek altın madalyanın sahibi olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ