Ordu'yu Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi'nde temsil eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nın gelecek vaadeden oyuncularından bir tanesi olan Abdülkerim Gökpur'a yine Milli Takım daveti geldi. Son yıllarda U23 Tekerlekli Sandalye Milli Takımı kadrosunun aranan yüzlerinden bir tanesi olan Abdülkerim Gökpur yine Milli Takımdan davet alırken, Gökpur 6-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara TOHM’da kampa girecek olan Milli Takım kadrosuna katılmak için Ankara'ya gitti.

Basketbol-10

2021-2022 sezonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı forması ile şampiyonluk yaşayarak 1.Lig'den Süper Lig'e çıkan takıma önemli katkılar sağlayan genç basketbolcu Abdülkerim Gökpur,  2022 yılında ise Tekerlekli Sandalye Mini Dünya Kupası Dostluk Turnuvası'da formasını giydiği Türkiye Tekerlekli Sandalye U23 Erkek Milli Takımı ile Mini Dünya Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

2024 Avrupa Şampiyonasına hazırlanan U23 Tekerlekli Sandalye Milli takımı Ankara TOHM’da yapacağı hazırlıkların ardından kritik maçlar oynayacak.