Profesyonel liglerdeki ilk sezonunda 3.Lig'de Orduspor 1967 A.Ş.'nin de yer aldığı 4.Grup'ta zirveyi kimseye bırakmayan Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü,  3 sezondur İstanbul ekibi Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. forması giyen Yasin Kargı'yı kadrosuna kattı. Adana temsilcisi, 2000 doğumlu forvetin transferini resmen tamamladı.

2023-2024 sezonunda kariyer sezonu geçiren ve bu süreçte Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.'yi ayakta tutan isimlerin başında gelen Ordulu 2000 doğumlu forvet Yasin Kargı, kariyerinin en çok gol attığı sezonunu geride bırakarak 3.Lig'de 9 gol atmıştı. Profesyonel liglere her geçen sezon uyum sağlayan forvet oyuncusu Yasin Kargı aynı zamanda Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. taraftarlarının sevdiği bir isim olurken 2022-2023 sezonunda 29 maçta 6, geçen sezon ise 24 maçta 9 gollü bir sezonu geride bıraktı.

Her sezon üzerine koyan bir performans ortaya koyan Yasin Kargı kariyerinde şu ana kadar Beta Dershaneleri Umutspor, Orduspor, Girne Gençlik ve Spor, Doğaspor ve Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. takımlarında oynadı. Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. ile sözleşmesi sona eren Yasin Kargı'nın yeni adresi  Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü oldu.

Editör: Samet Karadağ