Ordu bölgesinin bu dönemde en üst klasmanda görev yapan hakemlerinden olan ve Trendyol Süper Lig'de 1.Yardımcı hakem olarak birçok maçta görev alan Samet Çavuş, bazı maçlarda ise AVAR hakemi olarak görev aldı. Bu sezon ilk kez Ziraat Türkiye Kupası'nda görev verilen Samet Çavuş, Murat Erdoğan'ın orta hakem olarak görev aldığı Beşiktaş - Eyüpspor maçının 1.Yardımcı Hakemi olurken karşılaşmadaki diğer hakemler ise Murat Ergin Gözutok ve Batuhan Kolak oldu.

Beşiktaş Park'ta oynanan maçta kıdemli yardımcı olarak görev yapan Samet Çavuş, Beşiktaş'ın 4-0 yendiği maçı hatasıza yakın tamamladı. Bir pozisyonda ise taca atılan meşin yuvarlak yardımcı hakem Samet Çavuş'un üzerine gelirken, Çavuş toptan kaçmak için hamle yaptı ancak top Çavuş'a çarptı. Yayıncı kuruluşun da kameralarına yansıyan görüntülerde Samet Çavuş'un toptan kaçma çabası ise spikerin de dikkatinden kaçmadı.

Bu sezon Süper Lig'de toplamda 14 maçta görev alırken bu maçlardan 7'sinde AVAR, 4'ünde 1.Yardımcı Hakem ve 3'ünde ise 2.Yardımcı Hakem olarak görev aldı. 

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ