İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), 5. Genel Kurulunu büyük bir katılımla gerçekleştirdi. 100 bine yakın üyesi olan konfederasyonda yapılan seçimlerde mevcut başkan Tahir Tellioğlu, güven tazeledi.

Daha öncesinde de 27 kişilik yönetim kurulunda yer alan, Ordu'da inşaat sektörünün tanınmış isimlerinden biri olan Ordu Müteahhitler Derneği Başkanı Fatih Titiz de yer aldı.

Genel Kurul'da bir konuşma yapan Tahir Tellioğlu, sektörün gelişmesi, disiplini ve sorunlarının daha kolay çözüme ulaşması için müteahhitler odasının kurulması ve sektörel eğitim sertifikasyon programının tesis edilmesi gerektiğini vurguladı.

Fatih Titiz, Tekrar başkan seçilen İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu başkanı Tahir Tellioğlu’na ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, tüm inşaat müteahhitlerini birlik ve beraberliğe davet ederek, sektörün ortak sorunlarına çözüm bulmak için birlikte çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Fatih Titiz de yaptığı açıklamada, Genel Kurul'un hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi:
"Sektörümüzün önemli sorunlarına çözüm bulmak ve daha da ileriye taşımak için bir araya geldik. Genel Kurulumuzda aldığımız kararlar ile sektörümüzün gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunacağımıza inanıyoruz. Müteahhitler odası ve eğitim sertifikasyon programı gibi konularda da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu sayede sektörümüzün daha da disiplinli ve profesyonel bir hale gelmesini sağlayacağız.” Haber merkezi

Whatsapp Image 2024 05 01 At 14.25.45 (1)