İstanbul’da dünyaya gelen ancak baba tarafı Ordulu olam Nevzat Aydın, zaman zaman Orduspor konusunda çıkışları ile dikkat çekmiş ve taraftarların tepkisini almıştı. Özellikle Orduspor'un 2013-2014 sezonunda küme düştüğü sezonda ''Baba tarafından Fatsa, Ordu'luyum. Umarım Orduspor tekrar SüperLig'e döner ve kalıcı olur. Taraftarları da 'Trabzon kümeye' diye bağırmaz.'' demiş, daha sonra yine bu minvalde paylaşım yaparak "'Trabzon kümeye' diye bağıran takımlar kümeyi görmeye devam ediyor. Orduspor da küme düştü" paylaşımını yapmıştı.

nevzat aydın-1

Türkiye’nin en büyük çevrimiçi yemek siparişi portalı Yemeksepeti.com’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Ordu doğumlu Nevzat Aydın, Trabzonspor’un yaşadığı şampiyonluğun ardından 5 Milyon Lira destek olurken 2024-2025 sezonu öncesinde de desteklerine devam ediyor. Trabzonspor'un #HediyeFormaChallenge kampanyasına destek olan eski Başkan yardımcısı ve yönetici Nevzat Aydın, 1967 adet forma satın alarak takıma katkıda bulundu. Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ''Her sene artıyor sayı. Sonumuz hayrola. Biraz aceleye geldi arkadaşlar. Nasıl kazanacağınızı şanlı Hamburg (ve tabii ki St.Pauli) seferinden sonra detaylı yazacağım.'' dedi.

Orduspor ile yıldızı hiç barışmayan Nevzat Aydın, Orduspor’un küme düştüğü bir sezon “'Trabzon kümeye' diye bağıran takımlar kümeyi görmeye devam ediyorlar. Orduspor da amatör kümeye düştü.” diyerek tepki çekmişti. Gelen tepkiler üzerine nüfus kağıdında Ordu olarak yazdığı ancak doğum yerinin İstanbul olduğunu belirtmişti. 

Editör: Samet Karadağ