Ordu'da yetişerek Milli Takıma kadar yükselen bir başarı grafiği olan ve her dönem üzerine koyan Milli Judocu Gülsüm Ağaç, 2-3 Mart'ta Bosna-Hersek'te düzenlenen Gençler Avrupa Kupası'nda 78 kg'de Avrupa üçüncüsü olmuştu. Bu turnuvanın ardından ise Çekya'nın Prag kentinde Milli Takım forması ile Gençler Avrupa Kupası'na katılan Gülsüm Ağaç altın madalya aldı.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından yapılan açıklamada Gülsüm Ağaç'ın turnuvanın ilk gününde altın madalya aldığı müjdesi verildi. Judo Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ''Çekya'da düzenlenen müsabakanın birinci gününü Türkiye, 2 altın ve 1 bronz madalya ile zirvede tamamladı. -70 kg. sporcumuz SÜMEYYE KAYA ve -78kg. sporcumuz GÜLSÜM AĞAÇ altın madalya, +78kg. sporcumuz YAĞMUR YILMAZ ise bronz madalyanın sahibi olarak büyük bir başarıya imza attı.'' ifadeleri yer aldı.

Gülsüm Ağaç'ın şampiyonluğu sonrasında ise Kocaeli Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi tarafından ''Çekya'da düzenlenen Gençler Avrupa Kupası'nda İlimiz TOHM Judo sporcularımızdan Sümeyye KAYA (70 kg.) ve Gülsüm AĞAÇ (78 kg.) altın madalya kazandı. Sporcularımız başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ederiz.'' paylaşımı yapıldı.
 

Editör: Samet Karadağ