Ordulu Yamaç Paraşütü Pilotu olan Denizli Bekilli ilçe Kaymakamı Dilara Şenoğlu, Artvin Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Dilara Şenoğlu kimdir?

İstanbul doğumlu olan Dilara Şenoğlu, aslen Ordu ili Mesudiye ilçesi nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Giresun'da; lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır.
 
2018 yılında yapılan Kaymakamlık sınavını kazanarak 107. Dönem Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etmiştir. İl merkez stajını Muğla Valiliği'nde, Kaymakam Refikliği stajlarını Afyonkarahisar'ın Sandıklı ve Antalya'nın Gazipaşa ilçelerinde tamamlamıştır. Konya'nın Hüyük, Aydın'ın Köşk ve Sinop'un Dikmen ilçelerinde ise yaklaşık 20 ay süre ile Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur.
 
107. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarılı bir şekilde tamamlayarak; İçişleri Bakanlığı'nın 23/06/2021 tarihli olurları ile Bekilli'de görevine başlamıştır.
 
 Dilara Şenoğlu FAI (Dünya Hava Sporları Federasyonu) P3 Lisanslı Yamaç Paraşütü Pilotu olup İngilizce bilmektedir. Haber merkezi