Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta Çimentaş Elazığspor ile 52 Orduspor Futbol Kulübü arasında oynanan final maçında oyuna sonradan giren Çimentaş Elazığspor'un Ordulu forveti Murat Torun, son dakikalarda skoru belirleyen isim oldu. Orduspor forması ile tüm profesyonel liglerde forma giyen ve bu süreçte takımın en kötü gününde kadroda olan Murat Torun, Orduspor'un yerine oluşturmaya çalışan proje takımı 52 Orduspor Futbol Kulübü karşısında final maçında gol attı. Murat Torun ise çizgisini bozmadı ve ilk etapta gole sevinmeyerek saygı gösterdi.

Maçın üçüncü golünü atan Murat Torun attığı golden sonra iki elini havaya kaldırarak stadyuma maça gelen Ordulu futbolseverlere saygı gösterdi ve gole sevinmedi. Daha sonra ise takım arkadaşları ile birlikte sevince ortak oldu ve bu süreçte teknik direktörünün yanına giderek gol sevincini kutladı. Bu sezon ikinci golünü atan Murat Torun, maçın ardından kupa ile poz verirken ''Şükürler olsun bu günümüze. En son ve en çok biz sevineceğiz demiştik'' paylaşımını yaptı.

Orduspor'un amatör ligde düşürülme konusunda 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün önünü açma adına o dönem Orduspor'un tesisleri yıkılırken, Murat Torun'un o dönem yaşananlara tepki amaçlı Ocak 2017'de ''Biz bu tesiste de yatarız sorun yok ama sizin yatacak yeriniz yok onu napacağız'' paylaşımı yaptı. Yedi yıl sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü karşısında final maçında gol atan Murat Torun saygı duyulacak bir harekete imza atarak gole sevinmedi.

Editör: Samet Karadağ