Prof. Dr. Uğur Türe'nin önderliğinde Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Nöroşirurji Departmanı, Newsweek dergisinin "Dünyanın En İyi Uzman Hastaneleri" sıralamasında tüm branşlarda ilk defa Türkiye'den yer alan tek departman olma başarısını elde etti. Bu olağanüstü başarı, Türk tıp camiası için büyük bir gurur kaynağı oldu.

Başarı Törenle Kutlandı

Bu önemli ve gurur verici başarı, Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Yeditepe Üniiversitesi Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. A. Burak Dalan, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Tıbbi Koordinatörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Faruk Yencilek ve hekim, hemşire ve çalışanların katıldığı törenle kutlandı.

Newsweek Sıralaması ve Önemi

Newsweek dergisinin "Dünyanın En İyi Uzman Hastaneleri" sıralaması, tıp alanındaki en prestijli sıralamalardan biridir. Bu sıralamada yer almak, bir hastanenin veya departmanın uluslararası alanda ne kadar saygın ve güvenilir olduğunu gösterir. Sıralam, bilim alanında 10 sayfalık çok ayrıntılı bir raporla yapılıyor. Departmanın bilimsel ve teknolojik gelişmişlik düzeyi yaptığı ameliyatların başarısı dünyaya kattığı değer, bilimsel alanda dünyada söz sahipliği, öncü olduğu yenilikler gibi çok sayıda kriter göz önüne alınıyor.

“Yoğun Bakım Üniteleri 7/24 Özveri İster” “Yoğun Bakım Üniteleri 7/24 Özveri İster”

Editör: Zeynep Telci