Ordu siyasetinin öne çıkan isimleri, partilerin il başkanları kimlerdir? AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları kimlerdir? Detaylar haberimizde..

Ak Parti İl Başkanı Selman Altaş Kimdir

Selman Altaş, AK Parti Ordu İl Başkanı olarak görev yapan bir siyasetçidir. 1985 yılında Ordu'da doğmuş olan Selman Altaş, eğitimine memleketinde başlamıştır ve üniversite yıllarına kadar Ordu'da eğitim almıştır. Ordu Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi'nde öğrenimini sürdürmüş ve başarıyla tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminin ardından evlenmiş olan Selman Altaş'ın bir çocuğu bulunmaktadır. İş dünyasına hızla adım atan Altaş, Altaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almıştır. Aynı zamanda Namık Altaş Koleji'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Siyasi kariyeri boyunca AK Parti'nin Altınordu İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiş olan Selman Altaş, daha sonra AK Parti Ordu İl Başkanı olarak atanmıştır. Gerek iş dünyasındaki faaliyetleri gerekse siyasi görevleriyle dikkat çeken Selman Altaş, Ordu'nun yerel ve bölgesel kalkınmasına katkı sağlamaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu Kimdir

1957 yılında Görele'de doğan Mehmet Kaptanoğlu, ilk, orta ve lise eğitimini yine Görele'de tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünde gerçekleştirdi.

Eğitim kariyerine Ordu Lisesi'nde ve çeşitli dershanelerde öğretmenlik ve müdürlük yaparak başladı. Ayrıca, evli olan Kaptanoğlu'nun 2 kızı bulunmaktadır.

Mehmet Kaptanoğlu, 2018 yılından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ardından, 10 Ocak 2023 tarihinden itibaren CHP Ordu İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Kendisi, siyasi arenadaki görevleri ve katkılarıyla yerel parti çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Özçelik Kimdir

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde eski İl Başkanı Naci Şanlıtürk'ün Milletvekili adayı olması ile partinin İl Başkanlığı koltuğuna yıllardır Parti Genel Sekreterliği yapan Mehmet Özçelik getirilmiştir. Mimar olan Mehmet Özçelik yıllarca Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Sekreterliği görevini yürüttükten sonra Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı olmuştur.

Mehmet Perinçek Kimdir Babası Kim? Mehmet Perinçek Kaç Yaşında Nereli? Mehmet Perinçek Kimdir Babası Kim? Mehmet Perinçek Kaç Yaşında Nereli?