Seçim öncesi Ordu’dan milletvekili adayı gösterilen Tokatlı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in seçim sonrası koltuğu giderken Ordu’nun eğitim yatırımları da gitti.

Karlıbel: “Bunun adı politik hırsızlık”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından Ordu’ya vaad edilen eğitim yatırımları faklı illere kaydırılırken OTSO Başkanı Levent Karlıbel, “Bunun adı tek kelimeyle politik hırsızlıktır.” Dedi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, seçim öncesi verilen yatırım vaatlerinin yeni Milli Eğitim Bakanı tarafından başka illere kaydırıldığını ve bunun bir politik hırsızlık olduğunu söyledi.

Vatandaşlar bu vaatlere oy verdi

Başkan Karlıbel yapmış olduğu açıklamada; "Genel seçim öncesi Ordu halkına zamanın bakanı ve şimdiki vekilimiz Sayın Mahmut Özer tarafından 4 spor salonu, 4 öğretmenevi ve 2 özel eğitim kurumu sözü verildi. Bu vaatler bütçeye eklendi ve ülke ortalamasının üstünde bir oy alındı. Devlette devamlılık esastır ve devlet sözünü tutar. Biz verilen sözler tutulacak diye beklerken tüm bu yatırım vaatleri yeni Milli Eğitim Bakanı tarafından başka illere kaydırıldı. Bunun adı tek kelimeyle politik hırsızlıktır.” Dedi.

Bu şehir örseleniyor

Bu şehir hırpalanıyor, örseleniyor ve hatta yok sayılıyor diyen Karlıbel açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tüm kurumlarıyla değersizleştiriliyor ve hala susuyoruz. Şimdi bu politik hırsızlığı sonlandırmak, “yapılmayanların” nedenini sormak bu sözü veren siyasetin görevidir. Düzeltilmezse hesabını sormak da bizlerin ve Ordu halkının görevi olacağından şüpheniz olmasın." Haber merkezi

OTSO Başkanı Karlıbel: Sahildeki o ucubeyi yıkın OTSO Başkanı Karlıbel: Sahildeki o ucubeyi yıkın