Ordu'nun genç kalemleri, "Hayalimdeki Ordu" temalı kompozisyon yarışmasında yeteneklerini sergiledi ve heyecanla beklenen sonuçlar açıklandı. Ordu'nun dört bir yanından gelen ortaöğretim öğrencileri, kalemlerinden dökülen kelimelerle şehrin geleceğine dair hayallerini paylaştı. Ordu'nun eşsiz doğası, kültürel zenginlikleri ve gelecek vaat eden potansiyeli, genç yazarların eserlerinde adeta can buldu. Yarışmada dereceye giren genç yeteneklerin eserleri, gelecek nesillere ilham kaynağı olacak nitelikteydi.

Dereceye giren öğrenciler arasında Altınordu, Fatsa, Ulubey ve Gülyalı ilçelerinden katılan genç yazarlar dikkat çekti. Birinci olan eser "Hayalim Ordu" ile Altınordu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Al*** Ir*** Av** adlı öğrenci büyük bir başarı elde etti. İkinci ve üçüncü olan eserler ise sırasıyla "Hayalimdeki Ordu Bir Başkadır" ve "Dağların ve Denizlerin Şehri" adlarıyla Fatih Anadolu Lisesi'nden Ta*** Ar** An** ve Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi'nden El** Tu*** tarafından kaleme alındı.

Ayrıca mansiyon ödülleri değıren genç yazarlar arasında Anadolu İmam Hatip Liseleri ve Anadolu Liseleri yer aldı. "Tüm Güzellikler İle Ordu'm" eseriyle mansiyon ödülüne layık görülen Ulubey Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Öm** Eg* Av*** ve "Düşler Ordusu" eseriyle mansiyon ödülü kazanan Başöğretmen Anadolu Lisesi'nden Ya*** Ka** isimli genç yazarlar, geleceğe umutla bakışlarını eserlerine yansıttılar. Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'nden Ca*** Bud***** isimli öğrenci ise "Geleceğe Umutla Bakış" adlı eseriyle mansiyon ödülüne layık görüldü.

Anaokulu Öğrencilerinden Jandarmaya Mektup Anaokulu Öğrencilerinden Jandarmaya Mektup

Editör: Atakan Öztürk