Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisinden oy birliğiyle geçen Altınordu’nun 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı Vali Muammer Erol’a sunuldu. Yarın askıya çıkacak imar planı bir ay süreyle askıda kalacak.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde hazırlanan 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı Ordu Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında oy birliğiyle meclisten geçti.

Geçtiğimiz günlerde Altınordu’nun 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı mahkeme kararıyla iptal edilmişti. İptal kararından sonra Altınordu ilçesi tarafından hazırlanan yeni imar planı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Ulaş Tepe: İnşallah yarın askıya çıkacak

Mecliste kabul edilen yeni imar planı hakkında açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İmar problemi hepimizin çok yakından bildiği bir konuydu. Karşılıklı bir uyum içinde önceden yapılmış plana hiç dokunmadan yeni bir imar planı hazırlamak için Altınordu’da bütün siyasi partilerin Ak Parti’nin CHP’nin, İyi Parti’nin ve MHP’nin meclis üyeleriyle ve komisyonumuzun da gayretli çalışmalarıyla Büyükşehir Belediye meclisimize geldi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Birinci önceliğimiz imardı

Başkan Tepe, “Birinci önceliğimiz imar planının açılmasıydı. Hukuki olarak sürecin çözülmesiydi. Şuan bunun için adım atıyoruz. Altınordumuz için hayırlı olsun. İnşallah fındık dönemiyle birlikte imarı hep birlikte açar.” Diye konuştu.

Hilmi Güler: İyi Niyetli olmayanlara karşı cevap verdik

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler, ise Altınordu’nun imar planının açılmasından sonra yaptığı açıklamada, “Ordumuzda karşılıklı anlayışın iyi niyeti olmayan insanlara bir cevabıdır bu çalışma. Demek ki çok kısa sürede de imar planı hazırlanabiliyor. Daha önceden aylarsa süren, spekülasyonlara neden olan bir konu hem büyükşehrimizin hem altınordumuzun değerli komisyonlarıyla hazırlandı. Herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Soner ÖZDEMİR

Editör: Soner Özdemir