Adıgüzel, ayrıca Mera komisyonunda olan Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça ve Sevinç hanımın maden aramasına ret verdiğini belirterek bu iki isime de teşekkür etti.

5 Mayıs 2024 tarihinde yerinde gidip söylemiştik diyen Adıgüzel, “ Bu mera komisyonu kararına güvenmeyin. Uyanık olun. Ve birkaç gündür de kokusu geliyor idi. Uyardık, ama dinletemedik. Dün  operasyonu yapıp mera komisyonu kararı değiştirdi. Bir siyanür tecavüzüne, bir soykırıma, bir vahşete evet dediler.” Dedi.

Mut Tutu

Fırıldaklar

Perşembe Yaylasındaki zehir operasyonuna aracılık eden Mera Komisyonunun üyelerine tepki gösteren Adıgüzel, “Tarih de Ordu halkının hafızası da, daha iki ay önce oybirliği ile hayır deyip bugün seri bir hareketle evet diyen fırıldakları da kayda alacaktır. Dik durup hayır diyen komisyon üyeleri Atakan Akça ve Sevinç hanımı da kayda alacaktır.” Diye konuştu.

O attığınız imzaların onuru ile yaşayacaksınız

Adıgüzel, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Sanmayın ki maden kartelleri ve onun siyasi işbirlikçileri ile yayla havasında dansöz gibi kıvıran üyeler, sanmayın bunu unutacağız.  Bu günler geçince o attığınız imzaları onuru ile yaşarsınız. Her gün yüzünüze vuracağız. Ve hiçbir şey bitmedi. Daha yeni başlıyor. Siz farkında değilsiniz ama Perşembe Yaylasının ve Mendereslerin o kadar çok seveni, müdavimleri ve bu ülkenin yurtsever insanları var ki topunuzu tükürükle boğacaktır.” Şeklinde konuştu. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir