20-21 Nisan 2024 tarihleri arasında Bulgaristan’nın Sofya kentinde düzenlenen Tsvetnitsa Yüzme Şampiyonası son erdi. Türkiye Yüzme Federasyonu, Federasyon Karması Takımı ile birlikte Bulgaristan'da başarılı sonuçlar alırken Milli Takım federasyon karmasında Ordulu isimler de yer aldı. Ordu Yüzme İhtisas Spor Kulübü öğrencisi olan Büşra Zülal Akyurt ve antrenörü Halilcan Eskiçırak, Bulgaristan'da Milli takım kafilesinde yer alan isimler oldu.

20-21 Nisan 2024 tarihinde Bulgaristan'nın Sofya kentinde düzenlenen Tsvetnitsa Yüzme Şampiyonasın'da Milli takım tarafından Türkiye rekoru kırılırken Arda Akkayon, Mert Hatipoğlu, Hasan Yiğit Akdağ ve Can Karasu'dan oluşan, 4x50m Serbest Erkekler Bayrak Takımı 1:37.24'lik derecesiyle 17 Yaş kategorisinde, İlkim Karaali, Duru Türkmen, Dila Gencay ve Ada Anar ise 4x50m Serbest Kadın Bayrak Takımı 1:50.18'lik derecesiyle 16 Yaş ve 17 Yaş kategorisinde Türkiye Rekoru kırdı.

Ordu Yüzme İhtisas Spor Kulübü öğrencisi olan Büşra Zülal Akyurt ve antrenörü Halilcan Eskiçırak'ta Milli Takım kadrosunda yer alırken Ordu'ya Milli Gurur yaşattılar.