Ordu Büyükşehir Belediyesi Aybastı ilçesinde Zaferi milli ile Uzundere Mahallelerine hitap eden ve Uzundere şelalesine de ulaşım sağlayan 7,5 km uzunluğundaki yolun ilk etabı olan 4 km’lik kısımda beton yol çalışması başlattı.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarında sürdürdüğü asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başlatılan çalışmalar kapsamında Aybastı ilçesi Zaferi milli ve Uzundere Mahallelerine hitap eden 7,5 km uzunluğundaki güzergâh beton yola kavuşmuş olacak.

Çalışmalar başladı

Uzundere Şelalesi’ne de ulaşım sağlayan 7,5 km uzunluğundaki yolun ilk etabı olan 4 km’lik kısımda çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, birinci etap çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak hizmete sunmayı amaçlıyor.

Başkan Güler’e teşekkür

Yapılan çalışmalar için ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden vatandaşlar, “Uzundere şelalemize de ulaşım sağlayan yolumuzda çalışmalar başladı. Günlük 50-60 aracın geçtiği bu yolda vatandaşlar büyük mağduriyet yaşıyordu. Toz ve çamurdan ulaşımda güçlük çektiğimiz yolumuz şimdi çok güzel oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu. Haber merkezi 

Aybastı Kent Ormanını işletmeye kimse yanaşmıyor Aybastı Kent Ormanını işletmeye kimse yanaşmıyor