TFF 3.Lig'de mücadele eden ve sezonun ilk hafta maçında Yeni Ordu Stadyumu'nda ligin yeni ekibi Sultanbeyli Belediyespor'a kaybeden Orduspor 1967 A.Ş.'de Kulüp Başkanı İsa Akçay'dan maçın ardından özeleştiri geldi. Kulüp başkanı sıfatıyla Orduspor 1967 A.Ş.'de ilk kez tribünlerde resmi maç izleyen İsa Akçay, rakibin kadrosu göz önüne gelince bu mağlubiyetin çok daha ağır geldiğini söyledi.

orduspor 1967 a.ş.-19

Orduspor 1967 A.Ş.'nin çiçeği burnunda başkanı İsa Akçay:''Kendi sahamızda kötü bir oyunla 2-1 kaybettik. Geç başladık, yan yattı, çamura battı deyip mazeret üretecek değiliz. Futbolda var bunlar. Beni üzen oynadığımız oyun oldu. Özellikle rakip 10 kişi kaldıktan sonra maalesef saldırırken dağıldık. Bu dağınıklık dolayısıyla da ikinci golü yedik. Rakibimizin kadrosunu göz önüne alınca sanki bu mağlubiyet çok daha ağır geliyor insana. Birbirinden kıymetli oyuncularımız ve çok tecrübeli bir teknik ekibimiz var. Her birini özenle seçerek aldık. Bugünleri değil bir üst ligi planlayarak takım oluşturduk. Karakterli ve kaliteli bir kadro kurduk ve o kadroyu da emin ellere teslim ettik. Her ne kadar kötü başlasak da ben takımımı biliyor ve güveniyorum.'' dedi.

İsa Akçay-1

Sultanbeyli Belediyespor maçının geride kaldığını söyleyen İsa Akçay: '' Bu maç geride kaldı ve önümüzde mutlaka 3 puan almamız gereken bir Çankaya maçı var. En iyi şekilde bu maça hazırlanıp sahamızda kaybettiğimiz puanı deplasmanda alacağız. Hem oynadığımız futbolla hem de aldığımız sonuçlarla tüm Ordu'nun, Ordulu'nun gurur duyacağı bir takım olacağız. Şampiyon olmak için kanımızın son damlasına kadar savaşan bir takım olmak için gece gündüz çalışacağız ve mutlaka ama mutlaka başaracağız. Başarısızlık benim kitabımda hiç olmadı Allah’a şükür ve bu benim takımım ise ilk 15 dakika benim takımım oynadı sonra ben de tanıyamadım onlarda da başarısızlık asla olamaz olmayacak. Bize güvenip desteklemeye devam edin çünkü gelecek bizim,şampiyonluk bizim olacak'' açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ