Orduspor 1967 A.Ş Kulüp Başkanı Savaş Şimşek, “Öncelikle biz 2018-2019 yılında 1.amatör kümeye düşen 1967’de kurulan efsane Orduspor’umuzun, yani benim de altyapısında yetiştiğim kulübümüzün başına geldik. Oradaki o manzarayı gördüğümüz zaman o ligde de şampiyon olduk. Biz orada şampiyon olduktan sonra final maçından Altınordu Belediyespor kulübüne kaybederek bu açıdan 2.amatör kümeye düşmek zorunda kaldığımız için bir çare arayarak bu yolu bulduk ve o yıl şampiyon olduktan sonra 1.amatör kümede tekrar şampiyon olup sonra bal liginde devamında da bu sene bu durumdayız” dedi.

 

3. lig zor bir lig!

3.ligin zor bir lig olduğunu söyleyen Şimşek; “İlk yılımız, bizim de tecrübe etmemiz gereken konular var, ama bunların da zaman içerisinde üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Sakin olmak gerekiyor, sakin olmamız bizi bir adım daha ileri götürür. Bunun için ilk devrede zorlu müsabakalardan çıktık. Tabi ki olumsuz şekilde etkilendiğimiz zamanlar da oldu. Ama üstesinden geldik. Ben 3. Ligin de üstesinden gelip, 2.lige bu şehrimize yakışır şekilde takımımızı çıkaracağımızı düşünüyorum.

Play-off dan çıktığımız dönemde zamanımız olsaydı, biz daha iyi olabilirdik, ama zamanımız hiç yoktu. Çok kısıtlı zamanda takım kurmak zorunda kaldık ve bilmediğimiz bir ligdi. Dönem içinde de bunu yaşadık. Bugün bulunduğumuz durum iyi gibi görünebilir ama ben daha iyi olmasını isterdim. Ama bu bir anda da olmuyor, zamanla oluyor. Hedefimiz doğrultusunda, bu ligden aldığımız tecrübelerle birlikte şehrimizin bizi verdiği destekle, birlikte bir üst seviyeye taşırsak çok daha iyi şeyler olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

“Gerekeni yapacağız”

Şimşek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Teknik kadromuz, kulübümüzün içindeki personelimize kadar Play-Off hattında oynayacağımız maçları iç saha, dış saha ve oradan geçersek final maçına nasıl bir kulüp kimliği koymamız gerektiği konusunda kendi aramızda tartıştığımız şeyler var. Hazırlanıyoruz, bizim şehrimizde Play-Off'ları seviyor. Yani biz çoğu zaman buralardan çıkmış ve bu şehrimiz mutlu olmuş bir şekilde. Bizde buna elimizden geldiği kadar hazırlanıyoruz. İnşallah o dönemde de az hata yapıp, daha sakin olup, gerekeni yapacağımızı düşünüyorum. Şükrü Bodur Başkanımız, ben kulüpte top oynarken başkanımızdı. Ben o zaman onun öğrencisiydim ve gün geldi biz kulüp başkanı olduk. O tekrar bizim şehrimizde temsil eden diğer takımımızın kulüp başkanı. Ben Şükrü başkanımızı seviyorum, her zaman da benim başkanım, büyüğüm. Hiçbir zaman bu değişmeyecek. Bu yarışmada verdiği mücadelen dolayı saygı duyuyorum. İnşallah o da arzusunun karşılığını alır.”

Taraftar grubumuz şehrimize yakışıyor!

Taraftar grubuna mesajlarını ileten Başkan Şimşek; “Forza Fidangör cefakar gözyaşlarıyla Orduspor’u hiçbir zaman gönlünden çıkarmayan, yani mahalle takımı olsa, kaldırımdan desteklerim diye gönülden isteyerek yapılan bir taraftar grubumuz. Şehrimize yakışıyor, aynı zamanda diğer taraftar grupları, esnaf herkes. Ben Ordulu olmaktan gurur duyuyorum, Ordu’yu da seviyorum. Ben bütün taraftarıma, şehrime, 3 milyon üzerinde Ordulu hemşerilerime bu kulübün sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Orduspor bu şehrin ana kimliğidir, millisidir. Üst liglerde olursa daha mutlu oluruz, daha birleştirici olur. Yavaş yavaş bu şehirde heyecan umut olmaya başladı. Bu bizi de mutlu ediyor. Doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Yani gelen cevaplar da bize bunu iletiyor. İnşallah biz ve şehrimizi temsil eden Orduspor FK kulübümüz bu heyecanı bir yukarı taşımak için gerekeni yapıp, şehrimizin hak ettiği gibi insanlarımızın mutlu olmasını sağlar diye düşünüyorum.” Dedi. Ordu Yorum/Celal Demetgül/Neşe Altaş