2023-2024 sezonunda değişim yaşayan ve teknik direktör Cüneyt Tiryaki ile ilk maçına çıkan Orduspor 1967 A.Ş.’de yeni sezon kötü başlamıştı. Orduspor 1967 A.Ş., ligin ilk haftasında Yeni Ordu Stadyumu’nda Sultanbeyli Belediyespor karşısında 2-1 kaybederken bu karşılaşmada takımın aldığı mağlubiyetten daha çok oynadığı kötü oyun akıllarda kalmıştı.

''Sahada Kötü Oyuncu Sayısı Çoktu''

Orduspor 1967 A.Ş. ile ilk maçına çıkan ve özellikle ilk 15 dakikanın ardından takımın kötü formunu düzeltemeyen Cüneyt Tiryaki maç sonunda yaptığı açıklamada: ‘’İstemediğimiz bir sonuç. Tabiki biz galibiyetle başlamak istiyorduk. Maalesef müsabakanın içerisinde, geç toplanmanın, antrenman olarak diğer takımların gerisinde olmanın sıkıntılarını yaşadık. Müsabakanın belli bölümlerinde fizik olarak çok düştük. Bizim adımıza iyi bir oyun ortaya koyamadık, başından sonuna kadar istediklerimizi yapamadığımız bir oyun olarak geride kaldı. Tabiki galibiyetle başlamak istiyorduk, tüm hazırlıklarımızı o yönde yapmıştık, takımımıza çok güveniyorduk, sahada kötü oyuncu sayısı çoktu. ‘’ dedi.

Cüneyt Tiryakii

Cüneyt Tiryaki oyunun kendilerine yakışmadığını belirtirken: ‘’Müsabakanın hiçbir bölümünde sahaya hükmedemedik. Müsabakalarda istediğimiz şey müsabakaya hükmetmek ve pozisyon zenginliği olan bir oyun ortaya koymak. Oyuncularımızla hafta içi eksiklerimizi değerlendireceğiz, bu oyun bize hiç yakışmadı.  Bir an önce galibiyetler almak istiyoruz. Ligin boyu uzun değil, bu sene müsabaka sayısı az. Mazeret üretecek bir durumda değiliz, kaybettiğimiz için üzgünüz. İnşallah önümüzdeki haftaya çok daha iyi hazırlanıp, daha gayretli bir şekilde çalışarak galibiyetlere başlamak istiyoruz.  Biz, maçı hakemin insiyatifine bırakmadan daha çok pozisyon üreten bir takım olacağız.’’ açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ