Ordu'yu profesyonel liglerde temsil eden ve dördüncü sezonu için kolları sıvayan Orduspor 1967 A.Ş., geçen sezon taraftarlarını üzmüş Play-Off'un dışında kalmıştı. Teknik Direktör Ramazan Çelik ile yeniden anlaşarak kadro planlaması konusunda yönetimle birlikte çalışmalarına başlayan Orduspor 1967 A.Ş.'de, teknik direktör Çelik'in kaleye transfer istediği öğrenildi. Orduspor 1967 A.Ş.'de yeni sezonda kalecinin kim olacağı merak edilirken bu süreçte takım üç sezonda yedi farklı kaleci kullandı.

Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği 2021-2022 sezonunda adeta kaleci konusunda bir türlü dikiş tutturamayan Orduspor 1967 A.Ş. sezonun ilk yarısında Ferhat Yılmaz ve Cantuğ Temel'e forma verirken, sezonun ikinci yarısında ise Ali Alper Doğan transfer sağlayarak formayı Doğan almıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'de ayrıca bu sezon genç kaleci Oğuzhan Çelik'te ligde forma giyen kaleciler arasında adını yazdırmıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'de 2022-2023 sezonu başında transfer edilen Ömürcan Çavuşoğlu ligde o sezon tüm maçlarda forma giyerken adeta kimsenin gözünü arkaya baktırmadı. Ordu temsilcisinde geçen sezon ise 24 maçlık süreçte sezonun ilk yarısında Cihan Şentürk, ikinci yarısında ise Bekir Demircan kaleyi koruyan isimler olmuştu.

Orduspor 1967 A.Ş.'de üç sezonda üç kez Ziraat Türkiye Kupası maçları da oynanırken bu maçların ikisinde Oğuzhan Çelik birinde ise Cantuğ Temel kaleyi korumuştu.

İşte Orduspor 1967 A.Ş.'de üç sezonda kalede forma şansı bulan isimler:

Ferhat Yılmaz
Cantuğ Temel
Ali Alper Doğan
Oğuzhan Çelik
Ömürcan Çavuşoğlu
Cihan Şentürk
Bekir Demircan

Editör: Samet Karadağ