2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig 4.Grup'ta mücadele eden ve sezonun devre arasında yeni bir kadro planlaması yapan Orduspor 1967 A.Ş.'de şu ana kadar dış transferde dokuz futbolcu kadroya katılırken, en az 3 ya da 4 futbolcunun daha kadroya katılması bekleniyor. Orduspor 1967 A.Ş.'de bu sezonun dördüncü teknik direktörü Sinan Yücer ile birlikte yönetim kurulunun transfer çalışmaları devam ederken transfer listesinin ilk sırasında ise eski futbolcusu Metin Sevinç yer aldı.

sevinç

Orduspor 1967 A.Ş.'ye formasıyla iki sezonda 65 maça çıkan 1994 doğumlu kanat oyuncusu attığı 18 gol ve yanında yaptığı asistlerle en iyi oyunculardan birisi olmuştu. İlk sezonunda 9 gol atan 29 yaşındaki kanat oyuncusu, 10 numaralı formayı giydiği geçen sezon ise yine 9 gol atarken attığı gollerin yanına 8 asist sığdırmıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'de Ufuk Özcan ve Ahmet Batuhan Akyüz'ün ardından Metin Sevinç'in de geri dönüş için yeşil ışık yaktığı öğrenilirken sadece Orduspor 1967 A.Ş. ve Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü arasında ufak pürüzler kaldığı öğrenildi.

Her iki kanatta da forma giyebilen 29 yaşındaki Metin Sevinç, bu sezon başında transfer olduğu Başkent ekibi Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü'nde sezonun ilk yarısında 14 maça çıkarken bu maçlarda 2 gol ve 2 asist sonrasında 4 gole katkı sağlamayı başarmıştı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ