Kariyerinde Orduspor forması ile profesyonel olan ve 15 yıl boyunca profesyonel liglerde farklı takımlarda forma giyen Rıdvan Koçak, altyapısında forma giydiği Orduspor 1967 A.Ş.’ye de 18 yıl sonra geri dönmüştü. Rıdvan Koçak sezonun ilk yarısında ilk 11'de forma giyen futbolcu olurken bu süreçte Sinan Yücer'in gelmesiyle birlikte yedek kulübesinde yer alıp oyuna sonradan dahil olan futbolcuların başında gelmeye başlamıştı.

Rıdvan Koçak-5

Orduspor 1967 A.Ş.'nin son iç saha maçında cezalı olmasından dolayı tribünden maçı takip eden Rıdvan Koçak, Balıkesirspor maçında ise yeniden kadroya döndü. Sinan Yücer'in Balıkesirspor maçında da yedek kulübesinde oturttuğu Rıdvan Koçak karşılaşmanın 78.dakikasında oyuna dahil oldu. Balıkesirspor karşısında korner dönüşünde geri dönmeyen ve 90+6.dakikada sol kanattan yapılan ortada adeta tekmeye kafa uzatan Rıdvan Koçak'ın vuruşu filelerle buluştu. Koçak, bu kafa vuruşu ile burnuna darbe alırken yerden kalkamadı.

rıdvan koçak

Rıdvan Koçak, Orduspor 1967 A.Ş.'nin Balıkesirspor deplasmanında 90+6.dakikada attığı golle takımının dördüncü golü attı ancak burnuna aldığı darbe sonrasında ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Maç sonunda Orduspor 1967 A.Ş. yöneticileri ise Rıdvan Koçak'ın son durumuna bakmak için hastaneye giderken Koçak'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 

Editör: Samet Karadağ