2023-2024 sezonu öncesinde Ömürcan Çavuşoğlu ile yollarını ayırdıktan sonra eldivenleri Cihan Şentürk'e emanet eden Orduspor 1967 A.Ş.'de, sezonun ilk yarısında oynanan maçlarda Şentürk bazı maçlarda cepheden yediği gollerle dikkat çekmişti. Son olarak formasını giydiği Batman Petrolspor ile 2.Lige çıkma sevinci yaşayan tecrübeli kaleci Cihan Şentürk ise takımıyla 2.Lige gitmeyerek Orduspor 1967 A.Ş.’ye gelirken, Ordu ekibindeki macerası ise sadece yarım sezon sürdü.

cihan şentürk-4

Orduspor 1967 A.Ş. forması ile 14 maçta forma giyen ve bu maçlarda 15 kez gol yiyen Cihan Şentürk, zaman zaman yan toplarda yaptığı hatalı çıkışlarla savunmadaki arkadaşlarına zor anlar yaşatırken Ordu ekibinin yeni teknik direktörü Sinan Yücer'in ikinci yarısında yapacağı kadroda yer almayacağı öğrenildi. Orduspor 1967 A.Ş.'den yapılan açıklamada ''Kalecimiz Cihan Şentürk ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Kendisine emekleri için teşekkür eder, devam eden futbol kariyerinde başarılar dileriz.'' ifadeleri yer aldı.

TFF 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş.'nin Antalya kampında bazı kaleciler antrenmanda yer alırken, takım kaleci transferi konusunda ise yeni açıklamayı ise kısa sürede yapacak. Orduspor 1967 A.Ş.'nin mutlaka bir kaleci transferi yapması beklenirken, Sinan Yücer'in takımın transfer sürecine göre bir kaleci transferi daha isteyebileceği konuşuluyor.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ