2023-2024 sezonunda ikinci devrede dört maçta üç galibiyet ve bir beraberlik aldıktan sonra Play-Off yarışındaki en net rakibi olan Tokat Belediye Plevnespor karşısında 2-0 kaybeden Orduspor 1967 A.Ş., bu mağlubiyetle birçok şey kaybetti. Tokat'ta hem üç puandan hem de dört futbolcusundan olan Orduspor 1967 A.Ş., aynı zamanda üç haftadır içerisinde olduğu Play-Off potasının dışına çıktı. Maç öncesinde bir puan önündeki rakibine yenilen ve Tokat temsilcisinin iki puan gerisine düşen Sinan Yücer'in öğrencileri ligde yedinci sıraya geriledi.

Orduspor 1967 A.Ş.-62

Sezonun ilk yarısını 17 puanla 8.sırada tamamlayan ve Sinan Yücer'i takımın başına getirdikten sonra aldığı galibiyetlerle birlikte bir anda Play-Off potasına giren Orduspor 1967 A.Ş., sezon başında şampiyonluk hedefi koymuştu. Bu hafta aldığı mağlubiyetle birlikte ilk yarının son anlarındaki Nevşehir Belediyespor mağlubiyetinin ardından ilk mağlubiyetini alan Orduspro 1967 A.Ş., ligin lideri Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü'nün 17 puan gerisinde haftaya girdi.

Orduspor 1967 A.Ş.-61

Orduspor 1967 A.Ş. kulüp tarihindeki ilk iki sezonda takım Play-Off oynarken önümüzdeki haftalarda alınacak olası puan kayıpları sonrasında Play-Off sürecinin son haftalarda zorlu geçmesi bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ