2023-2024 sezonuna eldivenleri Cihan Şentürk'e veren Orduspor 1967 A.Ş.'de sezonun devre arasında iki kaleci transferi birden yapılmıştı. Devre arasında takımın başına Sinan Yücer'in gelmesiyle birlikte kaleci değişimi konusunda hamleler yapan Orduspor 1967 A.Ş.'de takıma Bekir Demircan ve Cengizhan Şarli transferleri yapılmıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'de kaleci Cihan Şentürk takımdan gönderilmiş ve kamp kadrosuna dahil olan kalecilerden bir tanesi Cengizhan Şarli olmuştu. Şarli, bu sezon hem sezonun ilk yarısında hem de ikinci yarısında iki farklı takımda sahaya çıkamadı.

Kale Orduspor 1967 A.ş.


Kariyerinde 3.Lig'de 32 kez maça çıkan Cengizhan Şarli'nin takıma gelmesiyle birlikte üç yıldır yedek kaleci olan Oğuzhan Çelik'te takımdan ayrılırken özellikle kampta iki günde iki hazırlık maçı oynayan Orduspor 1967 A.Ş.'de 22 yaşındaki Cengizhan Şarli'nin performans umut vermemişti. Orduspor 1967 A.Ş. iki hazırlık maçında yedi gol yerken, teknik heyetin raporu doğrultusunda Şarli ile buna rağmen transfer edilmişti. Şarli'nin bu performansının ardından ise bir anda Bekir Demircan transferi de gerçekleşirken, Şarli takımın ikinci kalecisi durumuna düştü.

KALECİ Orduspor 1967 A.Ş.

Geçen sezon Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş. formasıyla 10 maça çıkan 2001 doğumlu kaleci bu sezon ilk yarıda da kadrosuna yer aldığı takımda süre bulamamış ve Orduspor 1967 A.Ş.'ye transfer olmuştu. Şarli, Orduspor 1967 A.Ş.'nin ikinci yarıda oynadığı tüm maçlarda kadroda yer alırken yedek kaleci olarak tüm maçları yedek kulübesinde tamamladı.